OrthodoxChristianity.net
July 29, 2014, 01:02:28 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Reminder: No political discussions in the public fora.  If you do not have access to the private Politics Forum, please send a PM to Fr. George.

Home   Help Calendar Contact Treasury Tags Login Register  
Pages: 1   Go Down
  Print  
Author Topic: CYRILLIC CORRUPTED THREAD; PLEASE SUGGEST NEW NAME  (Read 5034 times) Average Rating: 0
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
SrbMama
Mrs.
Newbie
*

OC.net

« on: February 18, 2006, 06:22:54 PM »

Messages in this thread that were in Cyrillic script were unfortunately corrupted during an upgrade and have been removed.
« Last Edit: February 20, 2009, 01:38:23 PM by Fr. Anastasios » Logged

...for the Venerable Cross and Golden Freedom...
serb1389
Lord, remember me when you come into your Kingdom!
Global Moderator
Merarches

Faith: Eastern Orthodox
Jurisdiction: Greek Orthodox Metropolis of San Francisco

Michał Kalina's biggest fan

FrNPantic
« Reply #1 on: March 11, 2006, 11:13:40 AM »

Messages in this thread that were in Cyrillic script were unfortunately corrupted during an upgrade and have been removed.
« Last Edit: February 20, 2009, 01:39:57 PM by Fr. Anastasios » Logged

I got nothing.
I forgot the maps
March 27th and May 30th 2010 were my Ordination dates, please forgive everything before that
juan
Newbie
*

« Reply #2 on: May 06, 2006, 08:17:18 AM »

sanja81
Newbie

Re: Appeal of Holy Archangels' Monastery in KOSOVO, Serbia
Reply #17 on: Yesterday at 10:14:11 PM

--------------------------------------------------------------------------------
Sve sto se vekovima unazad desavalo sa Kosmetom treba da bude veliki podstrek za nas Srbe da gorimo za njegov opstanak. I to nije fraza. Tek ono sto sto se poslednjih godina desava treba da uzburka nasa srca i da ne samo u medijima "pratimo situaciju" i cekamo da vidimo sta ce biti. Kako svetski mediji i politicari vrse pritisak na nas da prihvatimo gubitak Kosmeta - tako i mi treba da vrsimo pritisak na njih neprihvatanjem onog sto nam namecu. Prihvatanjem onog sto drugi namecu i malodusnost prema onom sto nam se desava samo je "njima" krcenje puta prema onom sto su naumili. Shvatimo svi bilo gde da se nalazimo da nam diraju u Sveto i da skrnave nase duse. Kosovo je NASE i njegovo gubljenje je gubljenje i licnog identiteta svakog od nas. Znam da postoji nekolicina koja bi pomogla a ne zna kako, ali znam mnoge vise Srba koji i ne znaju sta se desava sa Kosovom i Metohijom, niti poznaje dogadjaje od 2004. godine. Paljenje nasih crkava i manastira i terorisanje naseg naroda. Najmanje sto mozemo da cinimo je da bilo gde i pred bilo kim dizemo glas. Ja sam sestra jednog od monaha iz manastira Sveti Arhangeli i znam kroz kakve muke su prolazili i prolaze, na sta ne treba niko da ostane ravnodusan. Gledali su kako gori manastir dok su ih odvozili. Zamislite kako je da vas neko odvodi dok vam rulja pali kucu. A nije samo kuca. Zamislite se nad recju "svetinja". I to nije fraza. Kad nas sirom sveta gaze - kako je tek kad nas gaze tamo gde smo na nasem - u vecitoj svetinji. Sve sto mozemo da ucinimo izgleda malo nad onim sto ti monasi i ostali Srbi cine na Kosovu, ali sve sto mozemo da ucinimo je mnogo za njih i mnogo za Kosovo i Metohiju. Nasa majka se jednom prilikom pred hirursku operaciju uplasila jer je trebalo da bude izvrsena bez anestezije, a onda, znajuci kako je to nistavno u odnosu kroz sta prolaze ovi monasi na Kosovu, samo je rekla: "Kad oni u manastiru na Kosovu mogu sve to da izdrze, mogu i ja taj bol". Ja sada kazem: Kad oni mogu to da izdrze, mozemo i mi da nadjemo nacine da pomognemo, da sirimo nasu rec i ne cutimo i ne zmurimo. I da otvorimo srca i za neke vise ciljeve. Da shvatimo da je borba za Kosovo nasa licna borba koju ne zelimo niposto da izgubimo.  
« Last Edit: February 20, 2009, 01:40:28 PM by Fr. Anastasios » Logged
S.O.S
Newbie
*

« Reply #3 on: May 16, 2006, 04:18:22 PM »

http://www.pravoslavac.net/razgovori//viewtopic.php?t=13255&postdays=0&postorder=asc&start=0
Kosovo je zaisto, najskuplja srpska rec. Ali to ne spada u kategoriju caskanja kojoj se upisnici na ovom forumu cesto priklanjaju.
Sada je zenit resavanja kosovskog problema. Korumpirani arhijereji iz srpske Crkve, iz svojih sujetnih razloga pokusavaju da eliminisu episkopa Artemija i da mu zabrane angazovanje za opstanak Kosova. Sluze se najpokvarenijim sredstvima. Njegov vikarni episkop Teodosije mesto da mu pomaze udruzio se sa arhijerejima koji smetaju vladici Artemiju i cini protivu kanona postupke bez blagoslova svoga eparhijskog arhijereja. Zbog toga u eparhiji Rasko/Prizrenskoj vlada haos i beznadje koje samo vladika Artemije zaustavlja da se ne pretvori u katastrofu. Ima predloga da se vl.Artemije penzionise kao nesposoban iako on jedini ima jasnu viziju u resavanju kosovskog cvora.
Postupci u kojima je vl. Artemije sprecen od strane arhijereja koji mesto prestarelog patrijarha drmaju Srpskom Crkvom: -povlacenje tuzbe u Strazburu protiv zemalja koje su odgovorne za unistenje srpskih crkava, (tako su krivci oprali ruke i nastavili da se aljkavo ponasaju prema unistiteljima pravoslavnih svetinja)
-potpisivanje memoranduma za obnavljanje crkava unistenih 17. marta 2004. (tako je islamisticko-katolicka narko mafija dobila alibi da obnavlja crkve i da se stanje poboljsava na Kosovu, iako je to samo politicka farsa koja se plasira preko medija i time u svetu prikazuje iskrivljena slika. Nijedna crkva za dve godine nije obnovljena, da u njoj moze da se sluzi, vec Albanci vrse neke radove koje snimaju rediteljske ekipe albanske propagande)
-Vladiki Artemiju su protivno kanonima vezane ruke kao eparhijskom arhijereju i Sinod koji je van zbivanja na Kosovu preko svoje marionete Teodosija donosi odluke vezane za ovu eparhiju koje su cesto van zbilje u kojoj se nalaze kosovski hriscani i time pricinjava veliku stetu njihovom opstanku.
-Poslednji praznik Vaskrsa zloupotrebljen je od albanskog predsednika Sejdijua za promovisanje njegovo kao suverenog vladara Kosova, iako ne postuje nikakve ingerencije Srbije u svojoj pokrajini. Vlasti manastira Decani naseli su na ovu provokaciju i primili ga kao da se ne radi o prouzrokovacu nesreca Srba u celoj pokrajini. Ovo je bio veliki plus za njega u marketinskom smislu pred stranim posmatracima. Zato su dobili privilegije od medjunarodne zajednice sto i prilici marionetama. Istog dana (na Vaskrs) Srbi su napadani u nekoliko incidenata sto ugrozava njihov opstanak. Ovu, drugu stranu medalje strani mediji, naravno, nisu dostojno ispratili.
Podsecam da se arhijereji Srpske Crkve blagonaklono odnose prema onima u Crkvi koji joj narusavaju ugled: vladika Pahomije, kao osvedoceni pedofil se svim sredstvima brani, a arhijereji koji casno nose svoju vokaciju su ostro progonjeni.
Pomozimo svojim glasom da se sacuva vladika Artemije, Kosovo i Srpska Crkva.
« Last Edit: February 20, 2009, 01:40:36 PM by Fr. Anastasios » Logged
S.O.S
Newbie
*

« Reply #4 on: May 27, 2006, 04:59:27 AM »

Pre nekoliko godina u Kosovsko-Metohijsku eparhiju je ubacen "Trojanski konj". To je iguman Dechana otac Teodosije. On je proglashen za vikarnog episkopa episkopu Artemiju. Medjutim, Teodosije koji je duhovni sin ep. Artemija, poshto je dobio vlast se okrece protiv svoga vladike i ne slusha ga. Vec slusha ekumenistichki sinod iz Beograda i radi sve protiv blagoslova episkopa Artemija.
Tako nastaje unutrashnji haos u ovoj ratom zahvacenoj eparhiji. Sinod oduzima malo po malo vlast regularnom arhijereju Artemiju i predaje je Teodosiju koji ih slepo slusha.
Sve se ovo chini na shtetu srpskog naroda u pokrajini.
Albanci su srecni, i medjunarodne institucije i na svaki nachin podrzhavaju manastir Dechani. Dechani imaju mnoge privilegije, koje nema srpski narod na Kosovu i ostali manastiri. Sve medjunarodne delegacije odlaze u Dechane na razgovore, a ne kod zvanichnog episkopa Artemija.
Da bi opravdali svoju izdaju Dechanci govore da ne slushaju vl. Artemija jer je njegov sekretar o. Simeon Vilovski losh chovek i da je Artemije, "kao malo dete" pod njegovim uticajem.
Popovi koji su nezadovoljni, jer im Artemije ne dopushta da se bogate, stali su na stranu Teodosiju. Svi mushki manastiri i narod na Kosovu koji je delimichno informisan podrzhavaju Artemija.
« Last Edit: February 20, 2009, 01:40:43 PM by Fr. Anastasios » Logged
Sloga
High Elder

Faith: Christian
Jurisdiction: Serbian Orthodox Church

« Reply #5 on: May 28, 2006, 04:55:57 PM »

I sta se tu moze napraviti? meni je sve ovo tuzno ali najgore je kad mislis da nemozes pomoci...

e samo da pitam..dali je iko ovde procito knjigu "Kremansko Prorocanstvo" ?
« Last Edit: February 20, 2009, 01:41:18 PM by Fr. Anastasios » Logged

Христе Боже, Распети и Свети!

"In the history of the human race there have been three principal falls: that of Adam, that of Judas, and that of the pope." Saint Justin Popovic
serb1389
Global Moderator
Merarches

FrNPantic
« Reply #6 on: May 31, 2006, 10:56:04 PM »

nisam ja.  necitam ja romane  Wink

samo crkvene knjige  Wink
« Last Edit: February 20, 2009, 01:40:49 PM by Fr. Anastasios » Logged

I got nothing.
I forgot the maps
March 27th and May 30th 2010 were my Ordination dates, please forgive everything before that
Sloga
High Elder

« Reply #7 on: June 03, 2006, 10:34:21 PM »

nisam ja.  necitam ja romane  Wink

samo crkvene knjige  Wink

Ma ti ne citas uopste, niti znas kako  Tongue
« Last Edit: February 20, 2009, 01:41:55 PM by Fr. Anastasios » Logged

"In the history of the human race there have been three principal falls: that of Adam, that of Judas, and that of the pope." Saint Justin Popovic
S.O.S
Newbie
*

« Reply #8 on: June 04, 2006, 07:30:28 AM »

Braco,
Molim vas za malo trpljenja. Ne nasedajte na prvu loptu. Ne moraju bas svi da znaju da smo Srbi.
Samo Sloga (i Serb1389) Srbiju spasavaju.
« Last Edit: February 20, 2009, 01:40:55 PM by Fr. Anastasios » Logged
Sloga
High Elder

« Reply #9 on: June 04, 2006, 09:42:23 AM »

Ne moraju bas svi da znaju da smo Srbi.

Zasto ne? i dobrodosli...

Sloga
« Last Edit: February 20, 2009, 01:42:06 PM by Fr. Anastasios » Logged

serb1389
Global Moderator
Merarches

FrNPantic
« Reply #10 on: June 04, 2006, 10:50:12 PM »

Ako moja zemlja i moja nacionalost daje veci znacaj za mene, onda cu ja to kazati svima.  Srbin ili ne.  A sto jesam, onda ja imam sto VISE ponosti.  Oprostite sto ja ljubim moju kulturu. 

U isto vreme, mi koji znamo nesto o Kosovsku Bitku itd. hocemo da to unesemo na internetu i u svaki deo naseg zivota.  (ja mislim). 

Sloga: 

za citanje...neznas kolko si upravu... Wink Tongue
« Last Edit: February 20, 2009, 01:42:15 PM by Fr. Anastasios » Logged

I got nothing.
I forgot the maps
S.O.S
Newbie
*

« Reply #11 on: July 05, 2006, 06:54:29 AM »

Mocnici iz SPC su pokusali da uniste forum na srpskom koji je ustao u odbranu kosovskog vladike Artemija od ekumenista www.pravoslavac.net, ali su clanovi SPC koji ne daju da se crkveno predanje rusi osnovali forum www.gazimestan.com na Vidovdan da bi se zaustavilo skretanje sa svetog pravoslavnog puta.
« Last Edit: February 20, 2009, 01:41:01 PM by Fr. Anastasios » Logged
S.O.S
Newbie
*

« Reply #12 on: July 09, 2006, 05:05:31 AM »

Sto ga vise gone, hriscani ga vise vole: http://www.maran-ata.info/ .
Daj Boze da bude kao ono iz Psaltira: "Gresnik se uplete u zamku svoju".
« Last Edit: February 20, 2009, 01:42:22 PM by Fr. Anastasios » Logged
Sloga
High Elder

« Reply #13 on: July 10, 2006, 08:57:08 AM »

kako ce ovo sve zavrsiti (ili nastaviti), niko nezna. Ovo je meni tuga da citam, a najgore je kad znas da ti ustvari nemozes nikako pomoci. Da se molis Bogu, da se popravi situacija tamo i da konacno nasi ljudi zive normalan zivot, ali sve to je u daljini...
« Last Edit: February 20, 2009, 01:42:42 PM by Fr. Anastasios » Logged

S.O.S
Newbie
*

« Reply #14 on: July 11, 2006, 07:43:38 AM »

Moli se, brate. Jednu brojanicu svaki dan okreni za Srbe sirom sveta koji su mnogo gresni, ali i mnogo pate.
Hristos da nas pomiluje i izvede na put nasih svetih Otaca.
« Last Edit: February 20, 2009, 01:42:28 PM by Fr. Anastasios » Logged
Sloga
High Elder

« Reply #15 on: July 11, 2006, 09:05:10 AM »

to i radim, svaki dan. Ali mozda mi smo "nebeski narod" i na zemlji necemo nikad ziveti normalan zivot. Mozda tek kad dodje kraj, verovatno samo onda cemo da stvarno verujemo. Hriscanstvo je polako pocelo da gine u srbiji, nevernici, muslimani itd... nije ko sto je prije bilo. Samo mozemo da se molimo Bogu.
« Last Edit: February 20, 2009, 01:42:33 PM by Fr. Anastasios » Logged

Tags:
Pages: 1   Go Up
  Print  

Jump to: