Author Topic: Clasificarea religiilor si denominatiunilor  (Read 191 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pasadi97

• OC.net guru
  • Faith: Eastern Orthodox
Clasificarea religiilor si denominatiunilor
« on: June 29, 2018, 05:40:26 AM »

Aici in acest film noi vedem un crestin ortodox mergand la rai dupa moarte. Se vede cum vine ingerul prin acoperis si iese cu sufletul. Corpul a ramas in camera sa fie ingropat la cimitir . Pe timpul procesului omul a fost treaz si va fi treaz in eternitate incepand din acel moment  :
https://www.youtube.com/watch?v=l-XX0u4mnUg

Ia sa vedem ce zic cei care au fost prin accidente in viata de dincolo si care au fost readusi la viata de medicina moderna. Daca stii engleza te poti uita singur la filmele de care o sa zic daca nu trebuie sa ma crezi pe cuvant. Deci sa ne uitam pe youtube la filmele celor care au zis ca au fost in moarte clinica in rai sa vedem ce zic acestia. Pe youtube cauta "near death experience Heaven" .Ce se observa. Dintre multele poate milioane de persoane care au fost in rai in viata viitoare toti au fost crestini..
Pentru cei ce cunosc Biblia asta nu e de mirare.

Ioan 3:3  Răspuns-a Iisus şi i-a zis: Adevărat, adevărat zic ţie: De nu se va naşte cineva de sus, nu va putea să vadă împărăţia lui Dumnezeu.

Traducerea e ca daca nu esti botezat nu poti vedea raiul.
Cum sunt dua locuri in care poti ajunge raiul si iadul probabil ca necrestinii au ajuns in iad.
Ce mai vedem in aceste filme, si cei ce stiu angleza pot verifica. Ca in viata de apoi IIsus apare ca Dumnezeu  ca in rai nu se afla Mohamed, guru indieni si nici Buda.Toti acestia nu sunt botezati si se supun si ei ca oameni Bibliei fie ca vor fie ca nu vor.. Dar sa mergem mai departe. Intrucat IIsus apare ca si Dumnezeu in rai spun mortii si e conducator in rai si are putere mare sa luam aminte la cuvintele lui IIsus si la Biblie caci  IIsus are putere in viata de apoi.
Deci o clasificare ar fi aceasta. Crestinii pot merge in rai iar necrestinii probabil ca vor ajunge in iad.
Cum impartim crestinii acum si care sunt mai buni?
Hai sa ne uitam din nou in Biblie:

Ioan 6:53. Şi le-a zis Iisus: Adevărat, adevărat zic vouă, dacă nu veţi mânca trupul Fiului Omului şi nu veţi bea sângele Lui, nu veţi avea viaţă în voi.
54. Cel ce mănâncă trupul Meu şi bea sângele Meu are viaţă veşnică, şi Eu îl voi învia în ziua cea de apoi.

citeste din nou paragraful cu viata vesnica acre injseamna nemurire.

Traducerea aici este cine ia Sfanta Impartasanie din Biserica ortodoxa care a trupul si sangele Domnului devine nemuritor. Cine nu ia trupul si sangele Domnului care de obicei se da prin Sfanta Impartasanie s-ar parea ca nu are viata in el.
Aici in intelegerea mea se descalifica singuri protestantii care au renuntat din greseala la Sfanta Liturghie si zic in intelegerea mea noi nu dam trupul si sangele Domnului sa deveniti nemuritori deci probabil nu veti avea viata in voi caci noi dam simboluri dar ca sa dregem treaba va oferim distractie mai multa muzica mai faina si tot tacamul. Ei zic in intelegerea mea daca vrei sa devii nemuritor frate in intelegerea mea pleaca din protestantism de la pocaiti si de la adventisti si de la mormoni si de la martorii lui Iehova la ortodoxie.
Acuma care e diferenta intre catolici si ortodocsi caci amandoi dau  si au Liturghie.
Pai diferenta e asta. In Sfanta Liturghie originala exista o rugaciune in care se cerea lui Dumnezeu sa transforme painea si vinul in trupul si sangele Domnului. Catolicii au renuntat cel putin pentru un timp la aceasta deci ei joaca ruleta ruseasca cu nemurirea. Dace nu e OK fara aceasta rugaciune sunt fara viata in ei dupa intelegerea mea. La cfel in loc sa dea trupul si sangele Domnului unele biserici catolice dau doar trupul spunand ca btrupul contine sange. Apostolii stiau ca trupul contine sange dar totusi au insistat sa se dea si trupul sub forma painii si sangele sub forma vinului nu doat trupul. Mai mult cand catolicii si ortodocsii pe vremea lui Mihai Viteazul au intrebat pe Dumnezeu care e biserica adevarata bDumnezeu a aratat ca ortodoxia. Cauta pe google "Mihai Viteazul apa sfintita" Poti pierde multe daca nu esti in Bierica adevarata adica ortodoxia.
Cam asa ar fi.
Unii or sa ma intrebe frate dar budismul si hinduismul iti dau intelepciune cu carul si karate de ce nu sunt bune?
Frate tu n-ai sa gasesti intelepciune mai mare ca cea de la DUmnezeu si cea din Biblie dar sa zicem ca aceste doua religii iti dau intelepciune. Problema e ca nu iti dau intrarea in rai si s-ar parea ca ajungi in iad. Se poate si mai rau.Crestinismul te transforma in supraom adica imortal si cu posibilitatea de a intra in rai.Ei in hinduism si budism te invata ca devine budistul si yoginul si budistul   dupa moarte subom adica animal si vierme impreuna cu casa si copiii lui. Cine ar vrea asta cand poti deveni supraom in ortodoxie.Invatatura budista si hindusa incluzand yoga e gresita si nici ei nu ajung animal dupa moarte ci probabhil ca ajung ca oameni in iad.  Fugi de meditatie caci nu e conectare cu Dumnezeu e conectare cu cel rau in intelegerea mea.
Cam astea ar fi.
Miracolul ortodox de la Lanciano:
https://www.youtube.com/watch?v=HbcL4mkNfzM&t=2s
Buda in iad:
https://www.youtube.com/watch?v=uSM8I-05Bm4
Unde a fost vazut Mohamed in viata viitoare?
https://www.youtube.com/watch?v=pcgkd_7KPd0
In lumea asta a fost un imoperiu Sfant Imperiul Roman care acum dupa nume se gaseste in Romania caci dupa nume Romania inseamna Imperiul Roman. Biblia zice sa ne ducem in toate colturile lumii sa facem oamenii nemuritori si sa nu-i lasam sa mearga in iad.Daca nu facem lumea ortodoxa si  nu o ajutam sa ajunga in rai este posibil sa vina lumea peste noi sa ne aduca la paganism si sa ne ia darul pe care nu l-am impartit cu altii.
IIsus face misiune si azi si multi necrestini ser roaga la DUmnezeu sa vina la ei sa-i ajute si ei declara ca IIsus a venit la ei si le-a aratat ca religia lor nu e adevarata si ei au devenit crestini. DIn pacate nu toti au intrtebat care denominatiune crestina e cea mai buna si nu au ajuns la ortodoxie. Pentru aceste filme cauta pe youtube "Jesus muslim"

Matei 25:30 Aici spune IIsus ca daca dai la sarac ori la omul straziil ui IIsus ii dai.
Matei 25:4040. Iar Împăratul, răspunzând, va zice către ei: Adevărat zic vouă, întrucât aţi făcut unuia dintr-aceşti fraţi ai Mei, prea mici, Mie Mi-aţi făcut.
Ce face omul din imagine. Nu-i da lui IIsus adica la sarac ba mai mult inchide usa cu sapte lacate si se uita la televizor.
Apoi apare un accident la unii si se intorc speriati din viata cealalta adusi de medicina moderna.
Ce s-a intamplat in viata viitoare sunt intrebati.
Pai mi-a fost foame si nu mi s-a data de mancare ca n-am dat la sarac GRATIS mancare in viata asta.
Pai am stat gol pentru ca in viata asta nu am dat GRATIS haine la sarac adica la IIsus si gol urma sa stau miliarde dupa miliarde de ani . De ce? Pentru ca colo nu mai sunt magazine sa-mi cumpar nici joburi sa le castig. Ce am facut in viata asta si am dat la sarac am ramas cu ele.
Pai majoritatea lumii locuia in parcuri nici macar un cort nu aveau si acolo urma sa ma duc si eu pentru miliarde dupa miliarde de ani ca nu am oferit GRATIS cazare lui IIsus adica la sarac ori la omul strazii fara cost nici cort nici casa nu am dat la sarac
IN lo c sa stai o ora la televizor sau facebook gandeste-te cum sa iti faci avere in viata viitoare caci unde iti e averea acolo iti e si inima.
Fa avere la copii in viata viitore dand la sarac in numele lor.
Daca inviti pe sarac ori pe omul strazii la masa in cer se pune ca pe IIsus l-ai avut la masa. Daca inviti pe sarac ori pe omul strazii in casa in cer se pune ca pe IIsus si pe Dumnezeu ai invitat in casa. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=195992441210559&set=gm.1813412552012673&type=3

De asemenea nu uita sa te rogi cel putin saptamanal pentru mantuirea tuturor din casa ta , a urmasilor si predecesorilor,  a celor dragi si a cat mai multor oameni din toate timpurile si ca Iisus sa conduca creatia la starea fara de pacat . Ai putea zice rugaciunea urmatoare.
Bunule Dumnezeu te rog mantuieste-ma pe mine , pe toti ai casei mele, pe toti urmasii si predecesorii mei, pe cati mai multi oameni si da ca IIsus sa aduca creatia la starea fara de pacat si de fericire, toate astea cu cea mai mare usurinta fara sa aduca rau daca e bine in ochii lui IIsus fiuld lui Dumnezeu si sa fie bine si de mine. Da bunule Dumnezeu la toti cei mentionati fericire in ambele vieti , o casatorie buna si trainica cat sunt pe pamant , servici bun cat sunt activi profesional si pensie buna dupa aceea fiecare din acestea acestea intr-un mod usor fara sa aduca rau daca e bine in ochii lui IIsus fiul lui Dumnezeu  . 

UNii oameni zic nu e posibil sa duci lucruri si mobila si casa in viata viitoare. Pai daca nu e posibil de ce zice Biblia sa-ti cladesti AVERE in cer? Bineinteles ca e posibil si viata Apostolului Toma arata cum a dus el in viata viitoare un castel pentru un rege indian.
Ce dai la sarac si la omul strazii in numele lui IIsus se duce la tine in viata viitoare. Il ai pentru eternitate.
Din disperare cateodata mai sunt trimisi si hotii ca si ce iau hotii se duce in viata viitoare la tine. Deci mai sunt trimisi hotii sa cladeasca avere in viata viitoare, Dar lumea se infurie si ii bate rau si ii baga la puscarie. Aoleu ce mi-ai facut mi-ai luat tricoul si mi l-ai dus in eternitate sa-l am acolo si sa nu stau dezbracat si o paine mi-ai dus-o acolo si niste pantaloni. Las ca iau eu un par.
La fel ce dai la preot si Biserica cred ca ti se duce in viata viitoare.
Daca nu crezi ca e important sa-ti faci provizii in viata viitoare incearca sa vezi cat poti sa stai fara haine, mancare, bautura si sa dormi prin parc. Da vara ca in rai e vreme frumoasa. Daca ai pe cineva drag care ti-a murit si vrei sa-i trimiti ceva in eternitate fa parastas si da la saraci SI MAI ALES LA OAMENII STRAZII ce vei sa-i trimiti . Ce dai la parastas la saraci si la oamenii strazii se duce la cel pentru care faci parastasul. Daca parastasul se face cu preot ortodox ingerii il iau pe cel pentru care se face parastasul de oriunde e din rai ori din iad si il aduc de fata cat e parastasul sa se bucure. Daca nu vrei sa faci parastas da la saraci si la oamenii strazii zicand la sarac cand ii dai e de la Vasile ori de la cine vrei sa dai. ca sa aiva in eternitate la cel in numele caruia dai.
Fiecare trebuie sa aiva in eternitate cel putin un sandwidch si ceva de mancare, o sticla cu apa, o pereche de haine bune . Daca ai ceva nefolosit in garaj fai vant la sarac adica in eternitate.
HAinele vechi si ce ai vechi mobile, scaune, valize, prosoape , furculite, mese, paturi, corturi nu se arunca se repara si se aduc la o conditie care ti-ar place in eternitate si se duc la sarac sa ai in eternitate cel putin niste vechituri. In eternitate nu se repara nimic. Aici pe pamant se face toata treaba. Ai posibilitatea sa duci nou si nefolosit in eternitate, da la sarac nou si nefolosit si ultima moda si asa le ai in eternitate.
Daca vrei lux ca de exemplu casa vila piscina, mobila trebuie sa dai mai mult la sarac si la Biserica. Nu te lauda cu ce ai dat la sarac sa nu manii pe cel de sus si sa nu ti le confiste. Zice Biblia sa nu stie stanga de dreapta darmite fiul tau, mama ta si tatal tau ori alte rudenii si altii sa-i ia gura pe dinainte. Cum ti-ar place sa dai la omul strazii un sandwidtch o sticla de lapte si un apartament si acolo sa nu ai nimic ca nu ti-ai tinut gura si sa ramai omul strazii sa dormi prin parcuri?
Ce e scris aici se copiaza TOTUL inclusiv textul ASTA pe hartie frumoasa , filmele se copiaza ca si poze in interiorul textului si se da din generatie in generatie la casatorie ca sa stie copiii ce sa faca in VIATA si sa nu ajunga copiii si nepotiii si ceilalti oamenii strazii IN ETERNITATE pentru miliarde de ani si dupa.sau sa nu-si piarda nemurirea ducandu-se la secte ori in alte religii, sa tina calea dreapta, crestinismul ortodox. Daca nu stii cum sa copiezi roaga pe altii sa te ajute, inclusiv sunt firme care pot face asta cu impirmanta si xerox.
La fel se da si la altii sa-i ajuti , prin email si cutia postala ori da la oameni la Bisrica ori oriunde altundeva si vei fi rasplatit. Omul acela depinde de tine sa nu ajunga omul strazii in ETERNITATE. Va fi cel mai bun prieten al tau IN ETERNITATE daca il ajuti cu informatia asta. Ajuta-l chiar daca ti-a gresit ca tot om e. Gratis ai primiti daca vrei gratis da mai departe.
« Last Edit: June 29, 2018, 05:40:57 AM by pasadi97 »
God the Father is great. God the Father is good.

Offline pasadi97

• OC.net guru
Re: Clasificarea religiilor si denominatiunilor
« Reply #1 on: July 03, 2018, 02:54:12 PM »

Aici in acest film noi vedem un crestin ortodox mergand la rai dupa moarte. Se vede cum vine ingerul prin acoperis si iese cu sufletul. Corpul a ramas in camera sa fie ingropat la cimitir . Pe timpul procesului omul a fost treaz si va fi treaz in eternitate incepand din acel moment  :

Ia sa vedem ce zic cei care au fost prin accidente in viata de dincolo si care au fost readusi la viata de medicina moderna. Daca stii engleza te poti uita singur la filmele de care o sa zic daca nu trebuie sa ma crezi pe cuvant. Deci sa ne uitam pe youtube la filmele celor care au zis ca au fost in moarte clinica in rai sa vedem ce zic acestia. Pe youtube cauta "near death experience Heaven" .Ce se observa. Dintre multele poate milioane de persoane care au fost in rai in viata viitoare toti au fost crestini..

Ioan 3:3  Răspuns-a Iisus şi i-a zis: Adevărat, adevărat zic ţie: De nu se va naşte cineva de sus, nu va putea să vadă împărăţia lui Dumnezeu.

Cum sunt dua locuri in care poti ajunge raiul si iadul probabil ca necrestinii au ajuns in iad.
Ce mai vedem in aceste filme, si cei ce stiu angleza pot verifica. Ca in viata de apoi IIsus apare ca Dumnezeu  ca in rai nu se afla Mohamed, guru indieni si nici Buda.Toti acestia nu sunt botezati si se supun si ei ca oameni Bibliei fie ca vor fie ca nu vor.. Dar sa mergem mai departe. Intrucat IIsus apare ca si Dumnezeu in rai spun mortii si e conducator in rai si are putere mare sa luam aminte la cuvintele lui IIsus si la Biblie caci  IIsus are putere in viata de apoi.
Deci o clasificare ar fi aceasta. Crestinii pot merge in rai iar necrestinii probabil ca vor ajunge in iad.

Ioan 6:53. Şi le-a zis Iisus: Adevărat, adevărat zic vouă, dacă nu veţi mânca trupul Fiului Omului şi nu veţi bea sângele Lui, nu veţi avea viaţă în voi.
54. Cel ce mănâncă trupul Meu şi bea sângele Meu are viaţă veşnică, şi Eu îl voi învia în ziua cea de apoi.

Traducerea aici este cine ia Sfanta Impartasanie din Biserica ortodoxa care a trupul si sangele Domnului devine nemuritor. Cine nu ia trupul si sangele Domnului care de obicei se da prin Sfanta Impartasanie s-ar parea ca nu are viata in el.
Aici in intelegerea mea se descalifica singuri protestantii care au renuntat din greseala la Sfanta Liturghie si zic in intelegerea mea noi nu dam trupul si sangele Domnului sa deveniti nemuritori deci probabil nu veti avea viata in voi caci noi dam simboluri dar ca sa dregem treaba va oferim distractie mai multa muzica mai faina si tot tacamul. Ei zic in intelegerea mea daca vrei sa devii nemuritor frate in intelegerea mea pleaca din protestantism de la pocaiti si de la adventisti si de la mormoni si de la martorii lui Iehova la ortodoxie.
Acuma care e diferenta intre catolici si ortodocsi caci amandoi dau  si au Liturghie.
Pai diferenta e asta. In Sfanta Liturghie originala exista o rugaciune in care se cerea lui Dumnezeu sa transforme painea si vinul in trupul si sangele Domnului. Catolicii au renuntat cel putin pentru un timp la aceasta deci ei joaca ruleta ruseasca cu nemurirea. Dace nu e OK fara aceasta rugaciune sunt fara viata in ei dupa intelegerea mea. La cfel in loc sa dea trupul si sangele Domnului unele biserici catolice dau doar trupul spunand ca btrupul contine sange. Apostolii stiau ca trupul contine sange dar totusi au insistat sa se dea si trupul sub forma painii si sangele sub forma vinului nu doat trupul. Mai mult cand catolicii si ortodocsii pe vremea lui Mihai Viteazul au intrebat pe Dumnezeu care e biserica adevarata bDumnezeu a aratat ca ortodoxia. Cauta pe google "Mihai Viteazul apa sfintita" Poti pierde multe daca nu esti in Bierica adevarata adica ortodoxia.
Cam asa ar fi.
Unii or sa ma intrebe frate dar budismul si hinduismul iti dau intelepciune cu carul si karate de ce nu sunt bune?
Frate tu n-ai sa gasesti intelepciune mai mare ca cea de la DUmnezeu si cea din Biblie dar sa zicem ca aceste doua religii iti dau intelepciune. Problema e ca nu iti dau intrarea in rai si s-ar parea ca ajungi in iad. Se poate si mai rau.Crestinismul te transforma in supraom adica imortal si cu posibilitatea de a intra in rai.Ei in hinduism si budism te invata ca devine budistul si yoginul si budistul   dupa moarte subom adica animal si vierme impreuna cu casa si copiii lui. Cine ar vrea asta cand poti deveni supraom in ortodoxie.Invatatura budista si hindusa incluzand yoga e gresita si nici ei nu ajung animal dupa moarte ci probabhil ca ajung ca oameni in iad.  Fugi de meditatie caci nu e conectare cu Dumnezeu e conectare cu cel rau in intelegerea mea.
Cam astea ar fi.
Buda in iad:
In lumea asta a fost un imoperiu Sfant Imperiul Roman care acum dupa nume se gaseste in Romania caci dupa nume Romania inseamna Imperiul Roman. Biblia zice sa ne ducem in toate colturile lumii sa facem oamenii nemuritori si sa nu-i lasam sa mearga in iad.Daca nu facem lumea ortodoxa si  nu o ajutam sa ajunga in rai este posibil sa vina lumea peste noi sa ne aduca la paganism si sa ne ia darul pe care nu l-am impartit cu altii.
IIsus face misiune si azi si multi necrestini ser roaga la DUmnezeu sa vina la ei sa-i ajute si ei declara ca IIsus a venit la ei si le-a aratat ca religia lor nu e adevarata si ei au devenit crestini. DIn pacate nu toti au intrtebat care denominatiune crestina e cea mai buna si nu au ajuns la ortodoxie. Pentru aceste filme cauta pe youtube "Jesus muslim"

Matei 25:30 Aici spune IIsus ca daca dai la sarac ori la omul straziil ui IIsus ii dai.
Matei 25:4040. Iar Împăratul, răspunzând, va zice către ei: Adevărat zic vouă, întrucât aţi făcut unuia dintr-aceşti fraţi ai Mei, prea mici, Mie Mi-aţi făcut.
Ce face omul din imagine. Nu-i da lui IIsus adica la sarac ba mai mult inchide usa cu sapte lacate si se uita la televizor.
Apoi apare un accident la unii si se intorc speriati din viata cealalta adusi de medicina moderna.
Pai mi-a fost foame si nu mi s-a data de mancare ca n-am dat la sarac GRATIS mancare in viata asta.
Pai am stat gol pentru ca in viata asta nu am dat GRATIS haine la sarac adica la IIsus si gol urma sa stau miliarde dupa miliarde de ani . De ce? Pentru ca colo nu mai sunt magazine sa-mi cumpar nici joburi sa le castig. Ce am facut in viata asta si am dat la sarac am ramas cu ele.
Pai majoritatea lumii locuia in parcuri nici macar un cort nu aveau si acolo urma sa ma duc si eu pentru miliarde dupa miliarde de ani ca nu am oferit GRATIS cazare lui IIsus adica la sarac ori la omul strazii fara cost nici cort nici casa nu am dat la sarac
IN lo c sa stai o ora la televizor sau facebook gandeste-te cum sa iti faci avere in viata viitoare caci unde iti e averea acolo iti e si inima.
Daca inviti pe sarac ori pe omul strazii la masa in cer se pune ca pe IIsus l-ai avut la masa. Daca inviti pe sarac ori pe omul strazii in casa in cer se pune ca pe IIsus si pe Dumnezeu ai invitat in casa. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=195992441210559&set=gm.1813412552012673&type=3

De asemenea nu uita sa te rogi cel putin saptamanal pentru mantuirea tuturor din casa ta , a urmasilor si predecesorilor,  a celor dragi si a cat mai multor oameni din toate timpurile si ca Iisus sa conduca creatia la starea fara de pacat . Ai putea zice rugaciunea urmatoare.
Bunule Dumnezeu te rog mantuieste-ma pe mine , pe toti ai casei mele, pe toti urmasii si predecesorii mei, pe cati mai multi oameni si da ca IIsus sa aduca creatia la starea fara de pacat si de fericire, toate astea cu cea mai mare usurinta fara sa aduca rau daca e bine in ochii lui IIsus fiuld lui Dumnezeu si sa fie bine si de mine. Da bunule Dumnezeu la toti cei mentionati fericire in ambele vieti , o casatorie buna si trainica cat sunt pe pamant , servici bun cat sunt activi profesional si pensie buna dupa aceea fiecare din acestea acestea intr-un mod usor fara sa aduca rau daca e bine in ochii lui IIsus fiul lui Dumnezeu  . 

UNii oameni zic nu e posibil sa duci lucruri si mobila si casa in viata viitoare. Pai daca nu e posibil de ce zice Biblia sa-ti cladesti AVERE in cer? Bineinteles ca e posibil si viata Apostolului Toma arata cum a dus el in viata viitoare un castel pentru un rege indian.
Ce dai la sarac si la omul strazii in numele lui IIsus se duce la tine in viata viitoare. Il ai pentru eternitate.
Din disperare cateodata mai sunt trimisi si hotii ca si ce iau hotii se duce in viata viitoare la tine. Deci mai sunt trimisi hotii sa cladeasca avere in viata viitoare, Dar lumea se infurie si ii bate rau si ii baga la puscarie. Aoleu ce mi-ai facut mi-ai luat tricoul si mi l-ai dus in eternitate sa-l am acolo si sa nu stau dezbracat si o paine mi-ai dus-o acolo si niste pantaloni. Las ca iau eu un par.
Daca nu crezi ca e important sa-ti faci provizii in viata viitoare incearca sa vezi cat poti sa stai fara haine, mancare, bautura si sa dormi prin parc. Da vara ca in rai e vreme frumoasa. Daca ai pe cineva drag care ti-a murit si vrei sa-i trimiti ceva in eternitate fa parastas si da la saraci SI MAI ALES LA OAMENII STRAZII ce vei sa-i trimiti . Ce dai la parastas la saraci si la oamenii strazii se duce la cel pentru care faci parastasul. Daca parastasul se face cu preot ortodox ingerii il iau pe cel pentru care se face parastasul de oriunde e din rai ori din iad si il aduc de fata cat e parastasul sa se bucure. Daca nu vrei sa faci parastas da la saraci si la oamenii strazii zicand la sarac cand ii dai e de la Vasile ori de la cine vrei sa dai. ca sa aiva in eternitate la cel in numele caruia dai.
Fiecare trebuie sa aiva in eternitate cel putin un sandwidch si ceva de mancare, o sticla cu apa, o pereche de haine bune . Daca ai ceva nefolosit in garaj fai vant la sarac adica in eternitate.
HAinele vechi si ce ai vechi mobile, scaune, valize, prosoape , furculite, mese, paturi, corturi nu se arunca se repara si se aduc la o conditie care ti-ar place in eternitate si se duc la sarac sa ai in eternitate cel putin niste vechituri. In eternitate nu se repara nimic. Aici pe pamant se face toata treaba. Ai posibilitatea sa duci nou si nefolosit in eternitate, da la sarac nou si nefolosit si ultima moda si asa le ai in eternitate.
Daca vrei lux ca de exemplu casa vila piscina, mobila trebuie sa dai mai mult la sarac si la Biserica. Nu te lauda cu ce ai dat la sarac sa nu manii pe cel de sus si sa nu ti le confiste. Zice Biblia sa nu stie stanga de dreapta darmite fiul tau, mama ta si tatal tau ori alte rudenii si altii sa-i ia gura pe dinainte. Cum ti-ar place sa dai la omul strazii un sandwidtch o sticla de lapte si un apartament si acolo sa nu ai nimic ca nu ti-ai tinut gura si sa ramai omul strazii sa dormi prin parcuri?
Ce e scris aici se copiaza TOTUL inclusiv textul ASTA pe hartie frumoasa , filmele se copiaza ca si poze in interiorul textului si se da din generatie in generatie la casatorie ca sa stie copiii ce sa faca in VIATA si sa nu ajunga copiii si nepotiii si ceilalti oamenii strazii IN ETERNITATE pentru miliarde de ani si dupa.sau sa nu-si piarda nemurirea ducandu-se la secte ori in alte religii, sa tina calea dreapta, crestinismul ortodox. Daca nu stii cum sa copiezi roaga pe altii sa te ajute, inclusiv sunt firme care pot face asta cu impirmanta si xerox.
La fel se da si la altii sa-i ajuti , prin email si cutia postala ori da la oameni la Bisrica ori oriunde altundeva si vei fi rasplatit. Omul acela depinde de tine sa nu ajunga omul strazii in ETERNITATE. Va fi cel mai bun prieten al tau IN ETERNITATE daca il ajuti cu informatia asta. Ajuta-l chiar daca ti-a gresit ca tot om e. Gratis ai primiti daca vrei gratis da mai departe.
EXista o carte numita Biblie si in aceasta carte zice cam asa. Cel ce se bazeaza pe om fie pe puterile lui, fie pe orice a facut omul incluzand filozofie, partea lui e necazul , distrugerea si poate moartea. CEl ce se bazeaza pe Dumnezeu adica fac echipa cu Dumnezeu prin rugaciune, partea lui sunt binecuvantarile si binele si fericirea.
Ieremia 17:5. Aşa zice Domnul: "Blestemat fie omul care se încrede în om şi îşi face sprijin din trup omenesc şi a cărui inimă se depărtează de Domnul.
6. Acela va fi ca ierburile pustiului şi nu va vedea când va veni binele, ci va locui în locurile arse ale pustiului, în pământ neroditor şi nelocuit.
7. Binecuvântat fie omul care nădăjduieşte în Domnul şi a cărui nădejde este Domnul,
8. Deoarece acesta va fi ca pomul sădit lângă ape, care-şi întinde rădăcinile pe lângă râu şi nu ştie când vine arşiţa; frunzele lui sunt verzi, la timp de secetă nu se teme şi nu încetează a rodi.
Cum sa te bazezi pe Dumnezeu ca sa iti fie bine si distrugerea sa nu vina peste tine pentru mantuire de exemplu? Simplu prin rugaciune. Doamne ajuta-ma sa ma mantuiesc intr-un mod usor fara sa aduca rau daca e bine in ochii tai si sa fie bine de mine.
Ce inseamna sa te bazezi pe tine sau pe om in mantuire si dezastrul sa poata veni peste tine: Acel om intelept si sfant din gandirea lui a zis ca daca fac 5 rugaciuni pe zi ma mantuiesc deci asa am sa fac. 
Rugaciunea confiorm Bibliei si formarea de echipa cu Dumnezeu in problemele importante , Domane ajuta-ma in acest obiectiv intr-un mod usor fara sa aduca rau daca e bine in ochii tai , e necesara pentru a evita distrugerea si necazul si rezultate deosebite.
De ce in mod usor? CA sa nu fie in mod greu.
De ce fara sa aduca rau? Raul nu e bun.
De ce daca e bine in ochii lui IIsus? Pentru ca daca nu e bine in ochii lui IIsus s-ar putea sa fie rea pentru tine si sa o obtii si apoi sa traiesti cu ea.2 ani m-am chinuit ca am obtinut ce am cerut desi era rau pentru mine.
Invata sa compltezi rugaciunile tale cu intr-un mod usor, fara sa aduca rau daca e bine in ochii lui IIsus.
CE poate insemna asta: foloseste tot ce poti si ce vrei din tot ce a facut omul incluzand filozofie si stiinta si orice atat timp cat nu e condamnat de Biserica dar ca binele sa fie langa tine si sa nu fie distrugerea langa tine si langa ai tai roaga-te lui Dumnezeu sa te ajute in marile decizii pe care le ei tu si apropiatii tai in viata de exemplu mantuire , servici,
Ai cel mult 200 de ani sa manuiesti rugaciunea sa faci echipa cu Dumnezeu sa-ti aranjezi eternitatea. Dupa aia cu ce ai probabil ca cu aia vei ramane un timp foarte foarte lung posibil pentru eternitate.
CAnd zic de rugaciune nu te margini la rugaciunea ta. Foloseste experienta profesionistilor in rugaciune a preotilor si calugarilor.
Exemplu de rugaciuni:
Doamne mantuieste-ma pe mine, pe toata familia mea pe toti urmasii si predecesorii mei si pe toti cei mentionati fa-ne nemuritori si da Doamne sa fim fericiti in ambele vieti  intr-un mod usor, fara sa aduca rau daca e bine in ochii  lui IIsus fiul lui Dumnezeu..
Da rugaciunea e asa de puternica incat poate razbate in multe generatii.
Doamne da educatie buna si servici bun in toata viata noastra activa pentru mine , familia mea si toti urmasii mei si pentru cati mai multi oameni intr-un mod usor, fara sa aduca rau daca e bine in ochii  lui IIsus fiul lui Dumnezeu.
Doamne da casatorie buna si trainica mie si la toti urmasii mei cu un numar de copii pe care tu il stii ca e bun daca se poate minim 2 , copii destepti sanatosi si frumosi  intr-un mod usor, fara sa aduca rau daca e bine in ochii  lui IIsus fiul lui Dumnezeu.
Doamne fa ca relatia mea a familiei mele si a tuturor urmasilor si predecesorilor mei si a cat mai multi oameni  cu Dumnezeu incepand de acum si in toate eternitatile si dupa sa fie o relatie buna care sa nu aduca rau  intr-un mod usor, fara sa aduca rau daca e bine in ochii lui IIsus fiul lui Dumnezeu.
Rugaciuni-le de mai sus fale cand poti si de cate ori [poti dar da-le si la preoti ori la calugari sa se roage aceste lucruri pentru tine. Lunar poti chema preotul sati sfinteasca casa sa stea raul afara . La manastiri nu e absolut necesar sa te duci daca nu poti desi e mai bine sa te duci. Poti scrie email ca de exemplu la Atos lakos.8@gmail.com si sa rogi sa faca rugaciune pentru tine , scrii in email pentru ce sa se roage si intrebi unde poti trimite donatia pentru manastire sa aiva mai mult timp sa se roage nu pentru rugaciune caci rugaciunea e gratis.Donatia nu cred ca e obligatorie.
CAnd ai vreo problema serioasa ori vreun examen nu uita rugaciunea si sa faci echipa cu Dumnezeu.

Nu apela la cei rai si la vrajitori caci pedeapsa vine asupra ta si ce obtii probabil mai mult pierzi. Apeland la  vraji poti sa iti bubui vreo 4 generatii chiar daca nu faci tu vrajile.

Legea Universului e asta. Ce faci vine inapoi. Faci rau vine rau, faci bine vine bine. Nu fa rau cat poti caci atunci cand faci rau trebuie sa-l spovedesti si e posibil ca sa se planteze in viitorul tau rau care sa te pocneasca.
Daca ai facut rau roaga-te la Dumnezeu sa transforme raul facut de tine in bine ca si raul din viitor care l-ai plantat sa se transforme in bine. Roaga-te ca cei ce au suferit din cauza ta sa fie binecuvantati cu tot cee bine si isi doresc si sa fie fericiti in ambele vieti ca asa sa fii si tu.

Din binele si binecuvantarile care le ai fa parte si lui Dumnezeu ori la sarac ori la omul strazii si nu te purta dur cu saracii.

Binecuvanteaza cat poti si pe cati mai multi ca binecuvantari sa se planteze in viitorul tau si alor tai si cum zice Biblia sa ai camara plina.

CE urmeaza e o posibilitate nu o certitudine:
Romania oarba. Cand celula femeiasca se intalneste cu cea barbateasca in acea clipa un suflet de copil de probabil 5 ori 7 ani se ataseaza de cele 2 celule si apare omul , in clipa aceea.
Dupa 5 ori 7 zile copilul acesta incearca sa se lipeasca de uter. Daca femeia are dispozitiv intrauterin copilul nu poate sa se implanteze si celulele mor iar sufletul de copi se intoarce in viata viitoare plangandu-se lui Dumnezeu si asteptandu-si mama. In ochii ingerilor aceasta se numeste crima.
DAca femeia ia pilule contraceptive ce nu opresc conceptia corpul e otravit si moare si sufletul se intoarce la viata viitoare asteptandu-si mama. Desi unele pilul contraceptive spun ca opresc conceptia am citit articol care zicea ca ele mint.
Asa o femeie poate avea in viata viitoare zeci de copii . Pentru ca sufletele se intorc in viata viitoare nebotezate si necuminecate este posibil ca ele sa nu poata vedea raiul Ioan 3:3 si sa fie oarbe deci e e posibil ca femeia in rai sa aiva grija de zeci de copii orbi pentru eternitate in fata ingerilor.
Pentru ca aceste lucruri in fata ingerilor se numesc crime este o posibilitate mare ca femeile sa nu fie lasate cu familia si sa fie aruncate in iad. Un inger de sus a spus ca scapa cele ce se spovedesc la ortodocsi. CEle ce se spovedesc la ortodocsi li se streg pacatele si pot ajunge in rai. Daca ai calcat pe bec in halul asta trebuie sa devii crestina ortodoxa pe viata. DAca iesi din crestinismul ortodox faci un pacat mare care te poate duce in iad iara si pierzi spovedirea care sa ti-l ierte.
Intrarea in crestinismul ortodox se face inndoua feluri prin mirungere si rebotezare. Rebotezarea sterge din nou pacatele si insita pe rebotezare caci ai mult mai multe sanse la raiul tau in loc sa te chinui in iad. Biserica ortodxa rusa si grecii de la TAos fac rebotezare si du-te la ei daca nu poti face acest lucru in alta parte, Prin rebotezare toate pacatele pana la acea data se sterg ca esti alt om si pacatele raman la omul vechi.
CA sa nu mai fie pruncii avortati si ucisi de dispozitive intrauterine si pilul anticonceptionale orbi roaga-te lui Dumnezeu sa-i boteze si cuminece.
https://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-10.htm
https://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-4.htm
https://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-8.htm
« Last Edit: July 03, 2018, 02:54:52 PM by pasadi97 »

Offline pasadi97

• OC.net guru
Re: Clasificarea religiilor si denominatiunilor
« Reply #2 on: July 06, 2018, 07:03:48 PM »
mesaj imbunatatit

Cam asa ar fi.
Cam astea ar fi.
Buda in iad:

Din disperare cateodata mai sunt trimisi si hotii ca si ce iau hotii se duce in viata viitoare la tine. Deci mai sunt trimisi hotii sa cladeasca avere in viata viitoare, Dar lumea se infurie si ii bate rau si ii baga la puscarie. Aoleu ce mi-ai facut mi-ai luat tricoul si mi l-ai dus in eternitate sa-l am acolo si sa nu stau dezbracat si o paine mi-ai dus-o acolo si niste pantaloni. Las ca te iau eu un par sa ma tii minte.
Daca nu crezi ca e important sa-ti faci provizii in viata viitoare incearca sa vezi cat poti sa stai fara haine, mancare, bautura si sa dormi prin parc. Da vara ca in rai e vreme frumoasa. Daca ai pe cineva drag care ti-a murit si vrei sa-i trimiti ceva in eternitate fa parastas si da la saraci SI MAI ALES LA OAMENII STRAZII ce vei sa-i trimiti . Ce dai la parastas la saraci si la oamenii strazii se duce la cel pentru care faci parastasul. Daca parastasul se face cu preot ortodox ingerii il iau pe cel pentru care se face parastasul de oriunde e din rai ori din iad si il aduc de fata cat e parastasul sa se bucure. Daca vrei sa te vada rudele din viata viitoare si sa-si vada si nepotii anual cel putin anual fa parastas cel putin anual. Daca nu vrei sa faci parastas da la saraci si la oamenii strazii zicand la sarac cand ii dai e de la Vasile ori de la cine vrei sa dai. ca sa aiva in eternitate la cel in numele caruia dai.
La fel se da si la altii sa-i ajuti , prin email si cutia postala ori da la oameni la Biserica ori oriunde altundeva si vei fi rasplatit. Omul acela depinde de tine sa nu ajunga omul strazii in ETERNITATE. Va fi cel mai bun prieten al tau IN ETERNITATE daca il ajuti cu informatia asta. Ajuta-l chiar daca ti-a gresit ca tot om e. Gratis ai primiti daca vrei gratis da mai departe.
EXista o carte numita Biblie si in aceasta carte zice cam asa. Cel ce se bazeaza pe om fie pe puterile lui, fie pe orice a facut omul incluzand filozofie, partea lui e necazul , distrugerea si poate moartea. CEl ce se bazeaza pe Dumnezeu adica fac echipa cu Dumnezeu prin rugaciune, partea lui sunt binecuvantarile si binele si fericirea.
Ieremia 17:5. Aşa zice Domnul: "Blestemat fie omul care se încrede în om şi îşi face sprijin din trup omenesc şi a cărui inimă se depărtează de Domnul.
6. Acela va fi ca ierburile pustiului şi nu va vedea când va veni binele, ci va locui în locurile arse ale pustiului, în pământ neroditor şi nelocuit.
7. Binecuvântat fie omul care nădăjduieşte în Domnul şi a cărui nădejde este Domnul,
8. Deoarece acesta va fi ca pomul sădit lângă ape, care-şi întinde rădăcinile pe lângă râu şi nu ştie când vine arşiţa; frunzele lui sunt verzi, la timp de secetă nu se teme şi nu încetează a rodi.
Cum sa te bazezi pe Dumnezeu ca sa iti fie bine si distrugerea sa nu vina peste tine pentru mantuire de exemplu? Simplu prin rugaciune. Doamne ajuta-ma sa ma mantuiesc intr-un mod usor fara sa aduca rau daca e bine in ochii tai si sa fie bine de mine.
Ce inseamna sa te bazezi pe tine sau pe om in mantuire si dezastrul sa poata veni peste tine: Acel om intelept si sfant din gandirea lui a zis ca daca fac 5 rugaciuni pe zi ma mantuiesc deci asa am sa fac. 
Rugaciunea confiorm Bibliei si formarea de echipa cu Dumnezeu in problemele importante , Doamne ajuta-ma in acest obiectiv intr-un mod usor fara sa aduca rau daca e bine in ochii tai , e necesara pentru a evita distrugerea si necazul si rezultate deosebite.
De ce in mod usor? CA sa nu fie in mod greu.
De ce fara sa aduca rau? Raul nu e bun.
De ce daca e bine in ochii lui IIsus? Pentru ca daca nu e bine in ochii lui IIsus s-ar putea sa fie rea pentru tine si sa o obtii si apoi sa traiesti cu ea.2 ani m-am chinuit ca am obtinut ce am cerut desi era rau pentru mine.
Invata sa compltezi rugaciunile tale cu intr-un mod usor, fara sa aduca rau daca e bine in ochii lui IIsus.
CE poate insemna asta: foloseste tot ce poti si ce vrei din tot ce a facut omul incluzand filozofie si stiinta si orice atat timp cat nu e condamnat de Biserica dar ca binele sa fie langa tine si sa nu fie distrugerea langa tine si langa ai tai roaga-te lui Dumnezeu sa te ajute in marile decizii pe care le ei tu si apropiatii tai in viata de exemplu mantuire , servici,
Ai cel mult 200 de ani sa manuiesti rugaciunea sa faci echipa cu Dumnezeu sa-ti aranjezi eternitatea. Dupa aia cu ce ai probabil ca cu aia vei ramane un timp foarte foarte lung posibil pentru eternitate.
CAnd zic de rugaciune nu te margini la rugaciunea ta. Foloseste experienta profesionistilor in rugaciune a preotilor si calugarilor.
Du la Biserica sa faca rugaciunea care o vrei si reinoieste-o cat traiesti la 40 de zile si la manastire fa la fel. Dar sa stii ca daca nu te rogi SI pentru mantuire pe langa rezolvarea problemelor ce le ai pentru tine ori ai tai nu te-ai rugat pentru tine ori ai tai.
Exemplu de rugaciuni:
Doamne mantuieste-ma pe mine, pe toata familia mea pe toti urmasii si predecesorii mei si pe toti cei mentionati fa-ne nemuritori si da Doamne sa fim fericiti in ambele vieti  intr-un mod usor, fara sa aduca rau daca e bine in ochii  lui IIsus fiul lui Dumnezeu..
Da rugaciunea e asa de puternica incat poate razbate in multe generatii.
Doamne da educatie buna si servici bun in toata viata noastra activa pentru mine , familia mea si toti urmasii mei si pentru cati mai multi oameni intr-un mod usor, fara sa aduca rau daca e bine in ochii  lui IIsus fiul lui Dumnezeu.
Doamne da casatorie buna si trainica mie si la toti urmasii mei cu un numar de copii pe care tu il stii ca e bun daca se poate minim 2 , copii destepti sanatosi si frumosi  intr-un mod usor, fara sa aduca rau daca e bine in ochii  lui IIsus fiul lui Dumnezeu.
Doamne fa ca relatia mea a familiei mele si a tuturor urmasilor si predecesorilor mei si a cat mai multi oameni  cu Dumnezeu incepand de acum si in toate eternitatile si dupa sa fie o relatie buna care sa nu aduca rau  intr-un mod usor, fara sa aduca rau daca e bine in ochii lui IIsus fiul lui Dumnezeu.
Da Doamne sa stiu ce trebuie sa stiu inainte sa trebuiasca sa stiu si la fel fa pentru toti urmasii si predecesorii mei si pentru cati mai multi oameni . Pe toti cei mentionati pazeste-i Doamne de toate pericolele de-a lungul ambelor vieti, invata-i religie cum o vezi tu si invata-i ce trebuie sa stie si ce e bine sa stie. Da-le Doamne ce au nevoie de-a lungul; ambelor vieti. Toate acestea Doamne fa-le intr-un mod usor fara sa aduca rau daca e bine in ochii lui Iisus fiul lui Dumnezeu.
Rugaciuni-le de mai sus fale cand poti si de cate ori poti dar da-le si la preoti ori la calugari sa se roage aceste lucruri pentru tine. Lunar poti chema preotul sati sfinteasca casa sa stea raul afara . La manastiri nu e absolut necesar sa te duci daca nu poti desi e mai bine sa te duci. Poti scrie email ca de exemplu la Atos lakos.8@gmail.com si sa rogi sa faca rugaciune pentru tine , scrii in email pentru ce sa se roage si intrebi unde poti trimite donatia pentru manastire sa aiva mai mult timp sa se roage nu pentru rugaciune caci rugaciunea e gratis.Donatia nu cred ca e obligatorie.
CAnd ai vreo problema serioasa ori vreun examen nu uita rugaciunea si sa faci echipa cu Dumnezeu.

Ca sa nu gresesti in rugaciune roaga-te asa. Doamne adauga la toate rugaciunile mele daca e bine in ochii lui IIsus fiul lui Dumnezeu. Doi ani m-am chinuit ca mi s-a data ce am cerut si am cerut prost.

Nu apela la cei rai si la vrajitori caci pedeapsa vine asupra ta si ce obtii probabil mai mult pierzi. Apeland la  vraji poti sa iti bubui vreo 4 generatii de-ale tale chiar daca nu faci tu vrajile.

Legea Universului e asta. Ce faci vine inapoi. Faci rau vine rau, faci bine vine bine. Nu fa rau cat poti caci atunci cand faci rau trebuie sa-l spovedesti si e posibil ca sa se planteze in viitorul tau rau care sa te pocneasca.
Daca ai facut rau roaga-te la Dumnezeu sa transforme raul facut de tine in bine ca si raul din viitor care l-ai plantat sa se transforme in bine. Roaga-te ca cei ce au suferit din cauza ta sa fie binecuvantati cu tot ce e bine si cu ce isi doresc de bine si sa fie fericiti in ambele vieti ca asa sa fii si tu.

Din binele si binecuvantarile care le ai fa parte si lui Dumnezeu ori la sarac ori la omul strazii si nu te purta dur cu saracii.

Binecuvanteaza cat poti si pe cati mai multi ca binecuvantari sa se planteze in viitorul tau si alor tai si cum zice Biblia sa ai camara plina.

Romania oarba. Cand celula femeiasca se intalneste cu cea barbateasca in acea clipa un suflet de copil de probabil 5 ori 7 ani se ataseaza de cele 2 celule si apare omul , in clipa aceea.
Dupa 5 ori 7 zile copilul acesta incearca sa se lipeasca de uter. Daca femeia are dispozitiv intrauterin copilul nu poate sa se implanteze si celulele mor iar sufletul de copil se intoarce in viata viitoare plangandu-se lui Dumnezeu si asteptandu-si mama. In ochii ingerilor aceasta se numeste crima. Daca s-a intamplat asa ceva roaga-te sa ti se dea idee ce sa faci sa nu vina raul la tine si sa ramai in bine.Dumnezeu te poate proteja si mantui fara probleme. Au fost altii mai mari care au facut mai mari si s-au mantuit prin spovedire ce iarta pacatele.
DAca femeia ia pilule contraceptive ce nu opresc conceptia corpul copilului e otravit si moare si sufletul se intoarce la viata viitoare asteptandu-si mama. Desi unele pilule contraceptive spun ca opresc conceptia am citit articol care zicea ca unele mint.
Asa o femeie poate avea in viata viitoare zeci de copii . Pentru ca sufletele se intorc in viata viitoare nebotezate si necuminecate este posibil ca ele sa nu poata vedea raiul Ioan 3:3 si sa fie oarbe deci e e posibil ca femeia in rai sa aiva grija de zeci de copii orbi pentru eternitate in fata ingerilor.
Pentru ca aceste lucruri in fata ingerilor se numesc crime este o posibilitate mare ca femeile sa nu fie lasate cu familia si sa fie aruncate in iad. Un inger de sus a spus ca scapa cele ce se spovedesc la ortodocsi. CEle ce se spovedesc la ortodocsi li se streg pacatele si pot ajunge in rai. Daca ai calcat pe bec in halul asta trebuie sa devii crestina ortodoxa pe viata. DAca iesi din crestinismul ortodox faci un pacat mare care te poate duce in iad iara si pierzi spovedirea care sa ti-l ierte.
Intrarea in crestinismul ortodox se face inndoua feluri prin mirungere si rebotezare. Rebotezarea sterge din nou pacatele si insita pe rebotezare caci ai mult mai multe sanse la raiul tau in loc sa te chinui in iad. Biserica ortodxa rusa si grecii de la Atos fac rebotezare si du-te la ei daca nu poti face acest lucru in alta parte, Prin rebotezare toate pacatele pana la acea data se sterg ca esti alt om si pacatele raman la omul vechi.
CA sa nu mai fie pruncii avortati si ucisi de dispozitive intrauterine si pilul anticonceptionale orbi roaga-te lui Dumnezeu sa-i boteze si cuminece.
https://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-10.htm
https://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-4.htm
https://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-8.htm
La fel departarea stiintei de religie a dus la fertilizarea in vitro si am citit un articol in care cineva din viata viitoare Sfanta Maria zicea ca acesti copii nascuti in vitro nu au suflet. Asa se poate distruge Creatia daca cei ce se nasc dintre cei fertilizati in vitro si cei conceputi natural nu au suflet.Pana se lamureste situatia probabil ca cel mai bine e adoptia pentru cuplurile infertile.
Roaga-te ca cei avortati si trimisi inapoi fara sa fie botezati si cuminecati sa fie botezati si cuminecati de IIsus si ca IIsus sa dea suflet celor nascuti in vitro daca nu il au.

Un om din iubire pentru copilul sau a zis:
Copilul meu,oricand ai nevoie de ceva suna-ma. Nu conteaza daca dorm, muncesc, am probleme sau sunt suparat. Daca ai nevoie doar sa vorbim sau daca te pot ajuta, eu sunt mereu aici !

Dar iata ce zice Biblia:
Matei 10:37. Cel ce iubeşte pe tată ori pe mamă mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine; cel ce iubeşte pe fiu ori pe fiică mai mult decât pe Mine nu este vrednic de Mine.

Este oare asta ?
Cel ce iubeşte pe tată ori pe mamă mai mult decât pe omul sarac si omul strazii nu este vrednic de Mine; cel ce iubeşte pe fiu ori pe fiică mai mult decât pe sarac ori pe omul strazii nu este vrednic de Mine.

Deci e posibil ca acel om ar fi trebuit sa zica si asta:
Omule al strazii ori omule sarman care il reprezinti pe Dumnezeu si pe IIsus,oricand ai nevoie de ceva suna-ma. Nu conteaza daca dorm, muncesc, am probleme sau sunt suparat. Daca ai nevoie doar sa vorbim sau daca te pot ajuta, eu sunt mereu aici !

Cine face asta se numeste sfant si a lui e raiul. Cine nu ma crede sa citeasca vietile sfintilor.

Daca iti e greu sa ajuti material pe sarac si omul strazii cel putin pune-l in rugaciunile tale pentru mantuire, sanatate, sa aiva ce ii trebuie , sa fie fericit in mabele vieti.

Asta nu insemna sa te distrugi pe tine ori pe familia ta. De aia trebuie sa te rogi sa ai o relatie buna cu Dumnezeu in ambele vieti care sa aduca numai bine si sa te mantuiesti cu toata familia cu toti urmasii si predecesorii si cu cati mai multi oameni si toti cei mentionati sa fiti fericiti i n ambele vieti totul cu cea mai mare usurintra fara sa aduca rau daca e bine in ochii lui IIsus fiulk lui Dumnezeu si sa fie bine de cel ce se roaga.

Daca esti profesor de religie sau meseria ta e in religie invata copii sa faca echipa cu Dumnezeu prin rugaciune si du-te cu ei la manastiri si invata-i sa ceara rugaciune la biserici si invata-i sa ceara rugaciune si invata-i sa se roage singuri. Invata-i ca daca nu se roaga pentru mantuire nu se roaga. Invata-i ca rugaciunile se reinnoiesc la 40 de zile. Invata-i sa se bizuie pe DUmnezeu si rugaciune. LA fel rugaciune se poate face la slujba de Duminica inainte sa aprinzi o lumanare, punand pe un om al strazii ori pe un preot sa se roage pentru tine ori seara la rugaciune.

La fel invata-i ca lumea se asteapta de la ei sa se roage singuri ori punand rugaciuni la biserici si manastiri pentru mantuirea lor a familiei lor a neamului lor si a cat mai multor oameni si pentru toti cei mentionati pentru casatorie fericita cu copii cafti stie Dumnezeu ca e mai bine , copii destepti sanatosi fericiti si care sa se mantuiasca si la fel pentru toti cei mentionati sa fie fericiti in ambele vieti si sa aiva slujba buna toata viata ori sa fie patroni .

Invata-i pe elevi si pe cei din parohie ca daca nu stiu ceva nu-i bai sa se roage la Dumnezeu sa afle. Daca vor sa vada pe Dumnezeu sa se roage sa il vada si multi zic ca au vazut pe Dumnezeu dupa rugaciune. La fell daca vor sa vada unde sunt stramosii sa se roage si la multi li s-a aratat.

La fel roaga-te tu pentru elevii tai ori cei din parohia ta  si cei mentionati mai sus astfel ca sa se mantuiasca cu tot neamul si cati mai multi oameni. Roaga-te ca elevii ori oamenii parohie tale cu to t neamul lor si cati mai multi oameni sa  aiva familii fericite cu un numar de copii pe care Dumnezeu il stie cel mai bine, copii frumosi si sanatosi, , servicui bun ori sa fi patroni si la fel ca relatia lor cu Dumnezeu sa aduca numai bine. Daca elevii nu sunt cuminti roaga-te sa fie si la fel roaga-te sa fie unii dintre cei mai destepti si buni din lume.Roaga-te numai de bine ca bine sa-ti vina inapoi.

Ora de educatie sexuala in multe cazuri e ora de indemnare a elevilor catre iad. Ajutatii sa evite iadul spunandu-le ca curvia si masturbarea  e pacat ce duce la iad si ca sexul in afara casatoriei poate duce la boli precum sida unde o pilula ca sa traiasca costa 1000 de dolari pe zi.

Multi oameni depind de ortodocsi sa le arate drumul spre rai. Noi ortodocsii trebuie sa devenim misionari din copilarie sa salvam omenirea. Un exemplu de misiune este traducerea acestui articol in cat mai mult limbi si transmiterea lui prin email ori alte mijloace. Cine salveaza multi oameni o sa aiva multi prieteni in eternitate. Profesorii ar putea face activitati de misionarism cu copii in familie si in localitatea in care sunt si international prin email. Daca noi nu facem nimic multi oameni nu vor avea nici o sansa sa scape de iad.

Miliarde de oameni din toata lumea zic domnilor profesori de religie daca dumneavoastra si cei pe care ii pregatiti nu vor face misiune noi si copiii si parintii si bunicii nostrii suntem pierduti, nu avem alta sansa inafara de iad. Fie-va mila de noi.

Vrem sa cunoastem raiul si nemurirea pe care credinta adevarata ortodoxia ni le da. Fie-va mila de noi caci  daca noi ne nasteam in locul vostru veneam dupa voi.

Incepeti daca se poate prin a ne pune in rugaciunile dumneavostra,Chiar si Biblia si mesajul acesta tradus in limba noastra ne poate ajuta.

Daca nu veniti dupa noi si ajungem unde nu trebuie adica in iad ne vom plange ca voi grija de noi nu ati avut.Noi am mers pe drumul iadului si nu ne-ati aratat drumul raiului. Am mers pe drumul mortii si nu ne-ati aratat nemurirea Am mers pe drumul saraciei vesnice si nu ne-ati aratat unde e bunastarea vesnica.Nu ne-ati invatat sa avem mila de saraci ca sa se puna in cer ca am avut mila de Dumnezeu. Nu ati fost misionari cu copiii vostrii desi Biblia a zis sa fiti sa aduceti cea mai buna credinta din lume crestinismul ortodox  si la alte popoare. Doar Biblia si mesajul asta tradus in limba noastra si dat noua am fi avut o sansa.Rugati-va pentru toti oamenii din toate tiumpurile sa stie ce trebuie sa faca sa ajunga  in rai sa fie nemuritori si sa le fie bine, sa-i invete Dumnezeu religie asa cum o vede Dumnezeu.

Misiune de raspandire a credintei incepeti cu cei de aproape. Copiati acest mesaj cu filmele punandu-le ca poze si copiati-le la xerox si cand sunteti intr-un colectiv, ori in vacanta ori cu elevii in tabara ori la Biserica puneti-le undeva unde sa fie accesibile fara sa fie evident de la cine vin.
Facand asa multa bucurie faceti in cer si plantati in viitor ca atunci cand veti cadea dumneavaostra sau urmasii din credinta cineva sa ii aduca la calea dreapta. Si trimis emailuri pe internet in toate limbile pamantului.

In vacante sa va reamintiti ca ortodoxia crestina e cea mai buna credinta vizitati minunile anuale:
Sfanta Lumina ce vine din cer IN FIECARE AN la pasti-numai la crestinii ortodocsi vine lumina sa arate ca au credinta adevarata
Raul Iordan miscandu-se invers la boboteaza
Norul ce vine anualpe Muntele Tabor de Schimbarea la fata.

Cititi povestea lui Iosif tamplarul sa vedeti ca daca dati o sticla de vin la o vaduva cand e ziua de Sfanta A lui Iosif tamplarul tatal lui IIsus IIsus a promis in intelegerea mea un banchet de 365000 de ani. Trebuie sa iei un sarac sa ii iei si haine bune ca sa nu te duci gol la bal sa nu te dea afara.
Daca vreti ca la banchet sa va insoteasca cei din familie faceti la fel pentru fiecare.

In mod primordial acest document trebuie dat cu cea mai mare urgenta prin email ori tiparit la casele de batrani, la hospicii ori la spitale ori la batranii din localitate care stau acasa prin Biserrici si policlinici adica acolo unde lumea paseste in eternitate sa ii pregateasca pe ultima suta de metrii. Preotii de la spitale si parohi trebuie sa o aiva de asemenea. LA fel se poate tiparii si pus in cutiile postale.

40 de judete 300 de tari, un judet 8 tari de convertit la ortodoxie.

Stefan cel MAre a zis sa dati mesajul asta la cati mai multi oameni.

Ce se intampla daca nu trimiteam acest materrial de olimpiada de religie. Ce faceati la judecata. Cum erati asa sunt cei ce trec pe langa si nu stiu aceste lucruri si daca nu lil le aratati pot fi oamenii strazii in eternitate.

E bine sa dati acest articol la batrani sa se pregateasca pentru eternitate.
Am citi o carte care spunea ca in drumul spre rai fumatorii sunt aruncati in iad. Deci daca e asa cine fumeaza e bine probabil sa nu o ami faca si sa se spovedeasca sa fie iertat.